Ашли Барти
Снимка: twitter.com/AustralianOpen

Барти продължава напред на Australian Open

Световната №1 Ашли Барти продължава отличното си представяне на Australian Open. Тя се класира за четвъртфиналите, след като победи Аманда Анисимова с 6-4, 6-3. Така тя продължава да поддържа надеждата за първа титла за Австралия в домашния турнир от 44 години насам.

Барти все още няма загубен сет в Мелбърн. Анисимова, която в миналия кръг победи шампионката Наоми Осака, имаше своите силни моменти. Освен това тя проби съперничката си след серия от 63 поредни успешни сервис гейма.

В следващия кръг Барти ще се изправи срещу друга американка – Джесика Пегула. Пегула отстрани петата поставена Мария Сакари след 7-6(0), 6-3. „Това беше най-добрият ми мач тази година“, коментира Пегула.

Двукратната шампионка Виктория Азаренка също отпадна. Тя загуби от Барбора Крейчикова след 2-6, 2-6. Азаренка имаше проблем с врата и не оказа сериозна съпротива. Крейчикова също все още няма загубен сет.