Ашли Барти

Барти преодоля Плишкова за полуфинал в Щутгарт

Ашли Барти обърна Каролина Плишкова на четвъртфиналите в Щутгарт. Световната номер 1 при жените спечели след 2-6, 6-1, 7-5.

Австралийката, която днес навършва 25-години, стигна до драматичния успех, въпреки че изоставаше от чехкинята с 4-5 в заключителната част. Плишкова сервираше за мача, но Барти проби шампионката от 2018-а. После тя взе още един пробив за крайната победа.

Световната номер 1 ще играе с четвъртата в схемата Елина Свитолина за място на финала. Украинката също осъществи страхотен обрат, побеждавайки Петра Квитова с 6-7 (4), 7-5, 6-2. Свитолина изоставаше с 2-5 във втория сет, но спаси два мачбола. А после спечели пет безответни гейма срещу шампионката от 2019-а.

Втората поставена Симона Халеп продължава без загубен сет в германския град. Тя преодоля рускинята Екатерина Александрова с 6-1, 6-4. Съперничка на румънката за място на финала ще бъде Арина Сабаленка от Беларус. Сабаленка надви трудно Анет Контавейт от Естония със 7-5, 4-6, 6-1.