Ашли Барти

Барти обърна Бенчич и ще завърши 2019-а като № 1

Световната № 1 Ашли Барти надигра Белинда Бенчич с 5-7, 6-1, 6-2 за почти 2 часа и започна с победа своето участие на финалите на WTA в Шънджън, Китай. По този начин 23-годишната австралийка временно поведе класирането в Червената група. В нея по-рано Наоми Осака записа успех над Петра Квитова.

Барти записа 30 печеливши удара и 10 аса в мача, за да спечели първия в историята сблъсък между двете тенисистки. Първият сет бе равностоен, но швейцарката успя да запише късен пробив и да поведе в резултата. Оттам насетне Барти се разигра. До края тя даде само три гейма на съперничката си, пробивайки цели четири пъти.

Успехът на Барти също така означава, че тя със сигурност ще завърши годината като №1, което беше и една от целите ѝ.

Осака измъкна труден успех над Квитова

Наоми Осака надигра Петра Квитова в изключително оспорван първи мач от Червената група. В отделните части резултатът бе 7-6 (1), 4-6, 6-4, а двубоят продължи два часа и 40 минути.

Откриващият сет стартира с пробив в полза на чехкинята, но японката се окопити и върна брейка за 4-4. Последва тайбрек, в който двукратната шампионка от Шлема не остави шансове на Квитова.

Във втората част имаше цели пет пробива, като и двете получаваха предимство. Квитова обаче реализира решителен брейк в десетия гейм, за да вкара двубоя в трети сет. Там Осака поведе с два пробива и сервираше за мача при 5-2. Тя обаче сбърка и допусна връщане на единия пробив преди да затвори срещата.