Барселона завърши с равенство при гостуването си на Реал Сосиедад

Испанският шампион Барселона отново не успя да стигне до успех при гостуването си на Реал Сосиедад. В среща от 13-ия кръг каталунците завършиха 1:1 и по този начин направиха нова грешна стъпка в борбата за защита на титлата си. Това бе и седмо поредно гостуване на „Аноета”, в което „синьо-червените” не могат да запишат победа. Последната такава бе през 2007 година.

REAL SOCIEDAD vs. FC BARCELONAСлед нулево равенство на почивката Вилиан Жозе даде преднина на баските в 53-ата минута, възползвайки се от неориентираната игра в защитата на гостите. Само шест минути по-късно обаче суперзвездата на Барса Лионел Меси възстанови равенството, след като получи страхотно подаване от Неймар.

REAL SOCIEDAD vs. FC BARCELONAДо края на срещата домакините можеха да стигнат до победата, но в 76-ата минута техен гол бе отменен погрешно заради засада.

След равенството Барселона остава на второ място в класирането с 27 точки, на шест от лидера Реал Мадрид, като двамата тима ще се срещнат още в следващия кръг в поредното издание на Ел Класико. Баските, които се представят много силно от началото на сезона пък са пети с 23 пункта.