Жирона - Барселона

Барселона взе осма поредна победа

Барселона постигна осма поредна победа в испанския елит, след като в мач от 21-ия кръг надигра Жирона с 2:0. По този начин шампионът се върна на правилния път след загубата с 0:2 от Севиля за купата.

Мачът между каталунските тимове трябваше да е първият от испанското първенство, който се провежда в Америка. Ла Лига сключи 15-годишен договор за износ на двубои в САЩ и Канада, а Маями беше избран за домакин на първия. Клубовете обаче се противопоставиха и плановете пропаднаха.

Меси пак бележи за Барселона

В днешния двубой головете отбелязаха десния бек Нелсон Семедо (9) и Лео Меси (68). За домакините Бернардо Еспиноса получи втори жълт картон в началото на втората част. Така Жирона игра почти полувреме с човек по-малко.

Лионел Меси отбеляза 19-ия си гол от 19 мача в Примера този сезон. Общо той има 26 попадения от 25 срещи във всички турнири. Аржентинецът е лидер и по асистенции в първенството с 10 до момента. Меси има участие в поне един гол в последните 14 мача в Примера.

С успеха Барса отново увеличи аванса си на върха в класирането. Тимът имат пет точки пред Атлетико и тринадесет пред Севиля и Реал Мадрид. Белия балет обаче има мач по-малко – визита на Еспаньол. Двубоят е по-късно тази вечер.