Барселона - Динамо Киев
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона вкара гол и би в Шампионската лига

След два неуспешни опита и загуби с по 0:3 Барселона най-накрая вкара гол в тазгодишното издание на Шампионската лига. Каталунците победиха с 1:0 Динамо Киев и взеха първи точки в турнира този сезон.

Байерн и Бенфика наказаха тима на Роналд Куман в първите два мача, но Динамо беше далеч от истината. Украинският тим не застраши по никакъв начин съперника си и завърши без точен удар. Барселона имаше предимство, но стигна само до един гол. Той падна в 36-ата минута, когато се разписа Жерар Пике. Централният защитник засече пас на Жорди Алба.

Барселона има три точки и е трети в класирането. Бенфика има 4, Байерн е с 6, а Динамо – с 1.

В другия ранен мач Залцбург победи Волфсбург с 3:1. Загубата е пета поредна за вълците във всички турнири. Залцбург пък вече има седем точки и е лидер в група G. Севиля и Волфсбург имат по две, Лил има 1.

Адейеми вкара за 1:0 още в третата минута, но десетина минути по-късно Нмеча изравни. През второто полувреме Окафор се разписа на два пъти за крайното 3:1.