Барселона

Барселона с ценна победа срещу Атлетико Мадрид за Купата на Краля (ВИДЕО)

Отборът на Барселона записа ценна победа с 2:1 при визитата си на Атлетико Мадрид в първа среща от полуфиналите на турнира за Купата на Краля. Пред препълнените трибуни на „Висенте Калдерон”, каталунците изиграха много силен мач и заслужено се поздравиха с успеха.

Луис Суарес даде преднина на гостите още в 7-ата минута след страхотен индивидуален пробив. Уругвайският нападател тръгна от централната зона на терена, преодоля двама защитници на „дюшекчиите” и с прецизен удар преодоля Моя за 0:1.

Барселона

След гола играчите на Луис Енрике продължиха да доминират, като Неймар и Суарес пропуснаха добри възможности да удвоят аванса на своя тим. Все пак това се случи в 33-ата Барса след изключителен гол на аржентинската суперзвезда Лионел Меси. Капитанът на „синьо-червените” в този мач получи подаване на границата на наказателното поле и с бомбен шут заби топката в мрежата на домакините. До края на полувремето Коке можеше да намали изоставането на Атлетико, но ударът му премина над напречната греда.

Барселона

След почивката Барселона отново имаше инициативата, но вместо да решат всичко с трети гол, позволиха на мадридчани да се върнат в мача. В 59-ата минута звездата на Атлетико Антоан Гризман вкара с глава и върна надеждите на своя тим. В търсене поне на изравняването Диего Симеоне пусна в игра Кевин Гамейро и Фернандо Торес, но и това не помогна на „дюшекчиите” да избегнат загубата.

Реваншът е след седмица на „Камп Ноу” в Барселона.