Барселона - Валядолид

Барселона спечели драматично над Валядолид – ВИДЕО

Барселона победи много трудно Валядолид с 1:0 в двубой от 29-я кръг на Ла Лига. Така каталунците намалиха аванса на върха на Атлетико Мадрид на само точка. Дюшекчиите имат 66 точки, Барса – 65. Реал Мадрид е трети с 63 точки, четвъртият Севиля има 58 точки.

Тимът на Роналд Куман обаче държи съдбата на титлата в свои ръце. Барса посреща Реал Мадрид в Ел Класико в събота, а през май приема и Атлетико.

Барселона доминираше на „Камп Ноу“, но изпусна доста положения. Барса удари и греда – чрез Педри. 16-ят Валядолид направи същото чрез Кенан Кодро.

В 79-ата минута атакуващият халф на гостите Оскар Плано получи директен червен картон. Домакините усилиха натиска и стигнаха до гол в 90-ата минута. Той беше вкаран от Усман Дембеле, който засече от воле центриране на Араухо от пряк свободен удар. Така каталунците записаха шеста поредна победа в Ла Лига.