Барселона се справи с Интер на „Ноу Камп“

Барселона - Интер
Изключително разузване - Луис Суарес бие свободен удар под стената, но Брожович е легнал, за да блокира точно такова изпълнение

Барселона победи Интер с 2:0 в третия си мач от група В на Шампионската лига. Така тимът вече е едноличен лидер в класирането.

Kаталунците бяха без звездата си Лионел Меси, който счупи ръката си през уикенда. В негово отсъствие Ернесто Валверде даде шанс за изява на Рафиня Алкантара и именно той бе ключовата фигура на „Камп Ноу“. От самото начало шампионите на Испания доминираха, а нерадзурите чакаха на контраатака. В 32-та минута Рафиня комбинира с Луис Суарес, уругваецът му върна топката и бразилецът не сбърка от няколко метра, за да открие резултата.

Барселона удържа натиска на нерадзурите

След почивката гостите натиснаха в търсене на изравнителен гол, но трудно стигаха до чисти голови положения. Каталунците дебнеха на контраатака и удариха греда след изстрел на Коутиньо. В 83-та минута Жорди Алба сложи точка на спора. Той бе изведен от Ракитич и преодоля Самир Ханданович за 2:0.

Барса има девет точки, а Интер остава на втора позиция с шест. В другия мач от групата ПСВ и Тотнъм направиха 1:1.