Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона се измъчи, но се справи с Хетафе

Барселона записа втора победа от началото на сезона – 2:1 над Хетафе. Така каталунците събраха седем точки и се изравниха на върха с Реал Мадрид. Хетафе остава на дъното без точка.

Сержи Роберто откри още в 99-ата секунда след асистенция на Жорди Алба. В 19-ата минута обаче Хетафе изравни чрез Сандро Рамирес. Той се възползва от добър пас на Карлес Алена. Любопитно е, че и двамата са бивши играчи на Барселона.

Десетина минути по-късно Мемфис Депай вкара за 2:1. Така той стана първият играч на тима с гол или асистенция в първите три мача от 10 години насам. Преди него това постигна Сеск Фабрегас. Асистенцията на гола на Депай беше на друг нидерландец – Френки де Йонг. Така това стана първият изцяло нидерландски гол в Ла Лига от 2009-а насам.

За Барса дебют записа 17-годишният Хави. На вратата пък се завърна Марк-Андре тер Стеген, който не игра първите два кръга заради травма. Успехът обаче не дойде никак лесно – Хетафе имаше повече удари от домакините.