Барселона - Динамо Киев

Барселона се измъчи с резервите на Динамо

Барселона записа трета поредна победа в групите на Шампионската лига след 2:1 над Динамо Киев. Каталунците обаче имаха сериозни проблеми срещу резервите на украинския тим. Динамо едва събра група за двубоя, като за мача пътуваха 13 играчи от първия тим и шестима юноши. Причината е взрив на коронавирус.

На врататана гостите беше 18-годишният Руслан Нешерет, който дебютира в първия тим. Той направи много силен мач и спаси доста положения.

Освен това Барселона беше много далеч от истината като игра. Иначе Лионел Меси вкара за 1:0 още в петата минута. Той се разписа от дузпа и все още няма гол от игра този сезон. След час игра Пике вкара за 2:0. В 75-ата минута Циганков намали пасива на Динамо и украинците дори опитаха да натиснат след това.

Мората вкара два гола за Юве при 4:1 над Ференцварош

В другия мач в тази група Ювентус победи лесно Ференцварош с 4:1. Алваро Мората вкара два гола за гостите, Дибала също се разписа, а Двали си вкара автогол. Ференцварош направи 1:4 в самия край чрез Франк Боли.

Мората играеше своя мач номер 100 за Юве и го отпразнува по най-добрия възможен начин.  Той има четири гола в турнира тази година и е водещият голмайстор. По 4 попадения имат още Маркъс Рашфорд и Диого Жота.