Барселона сбърка за трети пореден път – ВИДЕО

Шампионът Барселона записа трети пореден мач без победа в Примера. Този път тимът, който спря каталунците, бе Атлетик Билбао. Седмицата започна с реми с Жирона, а после тимът шокиращо падна от последния Леганес. Баските си тръгнаха с 1:1 от „Ноу Камп“. Те дори можеха да спечелят, но изпуснаха няколко положения и инкасираха гол в края.

Баселона - Билбао
Луис Суарес стреля през Ечеберия

Атлетик игра по-добре през първата част и заслужено поведе. Това се случи в 41-а минута. Маркел Сусаета центрира отлично към задната греда, а Оскар де Маркос реализира от воле за 0:1. Това бе първи гол за защитника през сезона. Той обаче удължи серията си на вече седем поредни сезона, в които вкарва поне по един гол. В предишните четири обаче той неизменно има само по едно попадение.

Меси влиза, но не вкарва

Лионел Меси се появи в игра след паузата. Той бе близо до гол на няколко пъти, като дори удар и греда. Аржентинецът бе видимо ядосан след края на двубоя и дори отиде да се скара на рефера Сантяго Хайме.

Барселона - Билбао
Меси спори с рефера
Друга резерва спасява Барселона

Все пак Меси помогна на тима си да изравни, защото именно той асистира за изравнителния гол. Аржентинецът центрира и Мунир Ел Хадади вкара за 1:1 шест минути преди края. Нападателят, който изкара периоди под наем в Алавес и Валенсия, не се бе разписвал за Барса от 2016-а.

Бускетс пази топката от Микел Сан Хосе

Домакините имаха шанс дори да спечелят. Ударът на Коутиньо обаче се отби от гредата, а Луис Суарес изпусна добавката.