Барселона - Райо Валекано, Левандовски
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Барселона се издъни срещу Райо Валекано

Барселона направи изненадващата грешка на старта на сезона в Ла Лига – 0:0 срещу Райо Валекано. Скромният тим от Мадрид препъна за трети пореден път каталунците.

Шави пусна като титуляри за официалния им дебют Роберт Левандовски, Рафиня и Андреас Кристенсен. По-късно като резерва влезе Франк Кеси. Домакините имаха 21 удара към вратата срещу едва четири за Райо Валекано, но гостите играха спокойно и уверено.

Още в 13-ата минута Левандовски прати топката в мрежата, но голът беше отменен заради засада. В 89-ата минута друго попадение за Барселона пак беше отменено заради засада. Левандовски имаше още един шанс да се разпише след почивката, но не уцели вратата. Така той не вкара гол в първия кръг за първи път от осем години насам.

В началото на добавеното време Серхио Бускетс удари в лицето Радамел Фалкао и получи червен картон. Малко по-късно Райо Валеканно също стигна до гол. Салви Санчес стреля, Тер Стеген спаси и Фалкао добави на празна врата. Колумбиецът обаче се оказа в засада и това попадение също не беше зачетено.