Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона разби Реал пред рекордните 91 553 зрители

Барселона разби Реал Мадрид с 5:2 в реванша от четвъртфиналите в женската Шампионска лига. Така каталунките продължават напред с общ резултат 8:3. Шампионките на Европа ще срещнат Арсенал или Волфсбург на полуфиналите.

Мачът на „Камп Ноу“ се игра през 91 553 зрители. Това е нов рекорд по посещаемост в женския футбол. Предишният беше от 1999 г. Тогава „Роуз Боул“ събра 90 195 зрители за финала на световното първенство за жени между САЩ и Китай. Предишният рекорд за най-посетен женски клубен мач също беше в Испания. Той се държеше от Атлетико Мадрид – 60 739 зрители на „Уанда Метрополитано“ през 2019 г.

Любопитно е, че „Камп Ноу“ всъщност беше разпродаден – бяха продадени 99 354 билета. Част от зрителите обаче не дойдоха.

В първия полуфинал Реал водеше с 1:0 на почивката, но Барселона направи обрат. Сега сценарият беше подобен, макар че домакинките поведоха още в осмата минута. Тогава се разписа Мария Пилар Леон. Реал обаче набързо изравни чрез Олга Кармона от дузпа. В началото на второто полувреме Клаудиа Сорноса вкара по много красив начин за 1:2. Така столичанки изравниха общия резултат на 2:2.

Барселона обаче отговори с истинска буря. Айтана Бонмати направи 2:2, а после Клаудиа Пиня върна аванса за Барса – 3:2. Алексия Путеяс (62) и Каролине Греъм Хансен (70) сложиха точка на спора.