Барселона
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Барселона разби Бетис, 15-годишният Ямал дебютира

Рафиня вкара гол и подаде за още един, а Барселона разгроми с 4:0 Бетис. Така каталунците възстановиха преднината си на върха в класирането на Ла Лига. Тимът на Шави има 11 точки пред Реал Мадрид, който по-рано надви с 4:2 Алмерия.

Андреас Кристенсен даде преднина на Барса в 14-ата минута, възползвайки се от центриране на Рафиня. След 33 минути Едгар Гонсалес от Бетис получи два бързи жълти картона и беше изгонен. При това той влезе като резерва на мястото на Луис Фелипе.

Това отчая севилци и малко по-късно Роберт Левандовски покачи на 2:0. Три минути след това Рафиня отбеляза трето попадение. Гуидо Родригес оформи крайния резултат в 82-та минута.

Поражението остави Бетис на шесто място в класирането на Ла Лига с точка зад Виляреал и три пред Атлетик Билбао. И двата отбора обаче са с по мач по-малко.

В 84-ата минута в играя влезе 15-годишният Ламин Ямал. Юношата на Барселона стана най-младият играч на клуба в Ла Лига. На 15 години и 290 дни той е и въобще петият най-млад в историята. Рекордьорът е Лука Ромеро от Майорка (15 години и 219 дни).

Любопитно е, че 41-годишният ветеран Хоакин, който игра снощи за Бетис, вече има 215 мача зад гърба си, когато се ражда Ямал.

- реклама -