Барселона - Хетафе

Барселона победи набралия скорост Хетафе с 2:1

Барселона победи Хетафе на „Камп Ноу“ с 2:1 в двубой от 21-ия кръг на Ла Лига. Успехът изравни каталунците на върха на класирането с Реал Мадрид. Двата тима имат по 52 точки, но Белия балет има мач по-малко.

Барселона откри резултата в 33-та минута, когато Меси и Гризман взаимодействаха по великолепен начин, а френския национал копна топката над плонжа на вратаря. Шест минути по-късно феновете на домакините отново ликуваха. Жуниор Фирпо подаде по земя в наказателното поле, където Сержи Роберто стреля от движение в долния ляв ъгъл на вратата. През втората част Хетафе върна един гол. Нападателят Анхел Родригес отбеляза красиво от въздуха.

Така футболистите на Кике Сетиен спечелиха втори двубой след отпадането за Купата и напрежението се прехвърля върху Реал Мадрид. Лидерът в класирането утре приема Селта.