Атлетико Мадрид - Барселона
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Барселона победи Атлетико в сблъсъка на върха

Барселона победи с 1:0 Атлетико Мадрид в сблъсъка на върха от 16-ия кръг на Ла Лига. Усман Дембеле вкара единствения гол в 22-ата минута след пас на Гави. Попадението е пето за него през сезона. През второто полувреме той удари и греда.

Барса пък записа първата си победа в шампионата за 2023 г. И първа за каталунците срещу Атлетико в първенството от 2019 г.

Тимът на Шави води с три точки на върха в класирането пред шампиона Реал Мадрид – 41 срещу 38. Атлетико Мадрид остана на пета позиция с 27 точки.

Барселона беше без голмайстора си Роберт Левандовски, който е наказан. „Знаехме, че ще бъде трудно да спечелим тук, но след като Реал загуби точки срещу Виляреал, трябваше да се възползваме от възможността“, каза капитанът на Барселона Серхио Бускетс.

Антоан Гризман имаше няколко добри възможности да изравни за Атлетико, но не успя да се възползва. Включително негов удар беше изчистен от голлинията от Араухо. „Играхме добре през по-голямата част от мача. Създадохме положения, но нямахме късмет. Можехме да отбележим няколко пъти, но топката просто не влезе“, заяви вратарят на домакините Ян Облак.

Стефан Савич и Феран Торес получиха червени картони във втората минута на добавеното време за спречкване помежду си.