Реал - Барселона
Модрич опитва да спре Меси

Барселона отнесе Реал на „Бернабеу“ с 3:0

Барселона победи Реал Мадрид с 3:1 на „Сантяго Берабеу“ в реванша от полуфиналите за купата. Така, след 1:1 в първия мач, каталунците се класираха за финала с общ резултат 4:1. Луис Суарес се разписа на два пъти, а между него Варан си отбеляза автогол. Съперник на Барса във финала ще е някой измежду Бетис и Валенсия. Първият мач завърши 2:2, реваншът е в четвъртък вечер.

Реал всъщност игра много добре и не заслужаваше да загуби с толкова голяма разлика. Белия балет започна по-силно и създаде няколко положения, но ги пропусна. Меси бе пазен добре и не вършеше особено много работа на гостите. Дембеле бе много по-опасен от него, но най-опасен бе Винисиус. Базилецът имаше пет удара към вратата преди почивката.

Ударът на Барселона

Първото полувреме завърши 0:0, а в началото на второто Барса вкара за 0:1. Дембеле проби отляво и центрира към Луис Суарес, който се разписа. Това се случи в 50-а минута, а в 69-ата, гостите поведоха с 2:0. Дембеле този път бе изведен отдясно и опита да намери Суарес, но Варан го изпревари, за да прати топката в мрежата си. Само три минути по-късно Каземиро свали уругваеца в наказателното поле. А потърпевшият реализира с Паненка за 0:3.

Общо Реал имаше 14 удара, каталунците – 4. Но Барса вкара повече и е на финал за купата за шести пореден път. Двата отбора играят отново един срещу друг в Ла Лига в събота. Мачът е пак на „Бернабеу“.