Меси, Куман. Барселона

Барселона остана без треньор за мача с Атлетико

Роналд Куман ще пропусне ключовите сблъсъци на Барселона в битката за титлата в Ла Лига. Причината е червеният картон на треньора в сблъсъка с Гранада, загубен с 1:2. Заради изгонването Испанската федерация го наказа за два мача,.

58-годишният специалист получи червен картон в 66-та минута заради „неуважително и неприемливо поведение спрямо съдии, ръководни лица или спортни власти“. Куман няма да бъде на скамейката при гостуването на Валенсия в неделя и домакинството на лидера Атлетико Мадрид идния уикенд. Куман ще трябва да дава указания по телефона, както го направи срещу Гранада.

Барселона е трети в класирането при пет кръга до края. Куман и компания са на две точки от Атлетико Мадрид – 71 срещу 73. Реал Мадрид също има 71 точки, а четвъртият Севиля е със 70.