Севиля - Барселона
Снимка: twitter.com/sevillafc_eng

Барселона не успя да победи 10 от Севиля

Барселона завърши разочароващата за тима 2021-а година по подходящ начин – с равенство срещу десетима футболисти от Севиля. Каталунците направиха 1:1 като гост на втория в класирането. Така те ще зимуват на 15 точки зад водача в Ла Лига Реал Мадрид. Севиля остава на 5 точки зад Белия балет.

Това е 12-и пореден мач, в който Севиля не успя да победи Барселона в Ла Лига. В последните 29 въобще андалусийци имат една победа.

Домакините поведоха чрез Папу Гомес в 32-ата минута. Той се разписа след първия ъглов удар за Севиля. В последните секунди на първата част Роналд Араухо изравни, също след ъглов удар. Любопитно е, че е вторият гол за Барса след корнер в шестте мача под ръководството на Шави Ернандес в Ла Лига. При Роналд Куман тимът имаше само едно попадение след корнер в 49 двубоя.

В 64-ата минута Жул Кунде получи директен червен картон заради това, че замери с топката Жорди Алба. Севиля обаче удържа до края въпреки натиска на гостите. Гави имаше отличен шанс да направи 1:2, но го пропусна. Дембеле пък уцели гредата. Играещият под наем от Севиля Де Йонг също можеше да вкара за 1:2, но стреля право в Боно.