Барселона наниза осем гола на Уеска – ВИДЕО

Барселона разгроми Уеска с 8:2 на „Камп Ноу“ в третия кръг на Примера дивисион. Разписаха се петима различни играчи, като Меси и Суарес вкараха по два гола. За каталунците това е трета поредна победа, а за новака – първа загуба. Така Барса се изравни с Реал Мадрид на върха на класирането. И двата тима имат по девет точки.

Барселона - Уеска

Ранен гол за Уеска

Уеска има само една визита на „Камп Ноу“ – през 2014-а за Купата и тогава падна с 1:8. Новакът обаче поведе още в третата минута с гол на взетия под наем от Уотфорд Хуан Ернандес. Но така просто раздразниха шампиона. Лионел Меси изравни в 16-а минута, а само осем по-късно Пулидо си вкара автогол за 2:1. Той засече центриране на Жорди Алба в собствената си врата. В края на първата част Луис Суарес се разписа за 3:1, отново след подаване на Алба. Алекс Гайяр обаче върна попадение за Уеска само след минута – 3:2.

Артуро Видал прави задна ножица
Барселона вкара пет гола след почивката

След почивката Барса продължи по същия начин и Усман Дембеле, Иван Ракитич и Жорди Алба се разписаха. За Дембеле това бе трети гол през сезона. Меси и Суарес пък вкараха по още веднъж. Аржентинецът освен това удари греда и асистира за две от попаденията. Любопитно е, че когато Суарес спечели дузпа в добавеното време, той хвърли топката към Меси. Аржентинецът обаче се отказа от идеята да вкара хеттрик и му я върна.

Суарес: ВАР убива желанието да се празнува

След мача уругвайската звезда Луис Суарес се жалва от системата за видеоповторения. Суарес вкара единия си гол от дузпа, а другият бе признат след използването на ВАР.

„ВАР убива желанието да се празнуват голове. Тази система силно вреди на радостните емоции“, недоволства Суарес.