Барселона, Левандовски
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона наказа Елче, Левандовски вкара два

Барселона разби Елче с 3:0 на „Камп Ноу“ в осмия кръг на Ла Лига. Елче завърши мача без удар към вратата на своя съперник. С трите точки тимът на Шави излезе на първа позиция с 16 точки. Елче е последен с 1 точка. Утре обаче Реал може да измести Барса от върха, ако спечели дербито на Мадрид с Атлетико.

Роберт Левандовски продължи головата си серия с нови две попадения. Той вече има осем в испанския шампионат.

Крахът на Елче беше лесно предвидим – гостите останаха с човек по-малко в 13-ата минута, когато беше изгонен Гонсало Верду. Барселона излезе напред в 34-ата минута – Алехандро Балде изведе Левандовски и той вкара отблизо за 1:0. В 41-ата минута Мемфис Депай покачи на 2:0. Три минути по-късно Педри също се разписа, но попадението беше отменено заради засада.

В началото на втората част Депай пусна към Левандовски за 3:0. До края полякът имаше шанс за хеттрик, но Бадия спаси.