Валенсия - Барселона

Барселона надделя над Валенсия с 3:2 – ВИДЕО

Барселона се наложи над Валенсия с 3:2 като гост в 34-ия кръг на Ла Лига. Барса взе успех на „Местая“ за първи път от четири години насам.

Всичките пет гола в срещата бяха отбелязани през второто полувреме. Централният защитник на домакините Габриел Паулиста вкара за 1:0 в 50-ата минута. Седем по-късно Лионел Меси възстанови равенството. Той пропусна дузпа, но топката стигна отново до него и той реализира добавката. В 63-ата минута Антоан Гризман осигури предимство на Барса, а в 69-ата Меси вкара втория си гол в срещата. Този път аржентинецът вкара директно от пряк свободен удар. Това е 28-о попадение за него през сезона.

Валенсия успя да върне един гол чрез Карлос Солер в 83-ата минута. За повече обаче домакините нямаха сили.

Барселона се изравни по точки с Реал Мадрид – по 74. Лидер с две точки повече е Атлетико Мадрид. В края на седмицата дюшекчиите гостуват на „Камп Ноу“.