Барселона направи лесна крачка към титлата – ВИДЕО

Барселона надви Алавес с 2:0 в двубой от 34-и кръг на Ла Лига. Това означава, че каталунците могат да станат шампиони още днес. За целта обаче Алетико Мадрид не трябва да победи Валенсия.

На стадион „Мендисороса“ във Витория Барса игра с някои резерви и трябваше да чака до второто полувреме, за да вкара гол. Каталунците поведоха с гол на 21-годишния халф Карлес Аленя. Шест минути по-късно се разписа и Луис Суарес от дузпа. Това бе 22-я му гол през сезона. Любопитно е, че дузпата бе отсъдена при преглеждане на гол от ВАР. Попадението бе не признато, но пък бе отсъден наказателен удар.

Алавес - Барселона

Меси остана резерва за Барселона

Лео Меси влезе в игра в 61-ата минута на мястото на Усман Дембеле. Почти веднага той уцели гредата, но не успя да се разпише. Успехът обаче означава, че Ернесто Валверде ще може да даде почивка на ключови фигури през уикенда срещу Леванте. Така те ще бъдат свежи за мача с Ливърпул следващата седмица.

Това бе един от последните мачове за треньора на домакините Абелардо. Бившият защитник на Барса няма да получи нов договор от ръководството на баските.

Каталунците са лидер в класирането с 80 точки, а Алавес с 46 е на осмо място.

„Това не са решаващи три точки, но са много важни. Победата над Алавес ни приближи до шампионската титла. Не е толкова важно къде и кога ще спечелим златните медали. Важното е да го направим, тъй като тук в Испания това не е толкова лесно“, заяви Валверде. Той добави, че още на почивката е взел решение Меси да играе. „Резултатът бе равен – знаехме, че ще влезе в игра. Днес той си почина малко и после игра. Всичко е наред“, обясни Валверде.