Барселона - Еспаньол
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона и Еспаньол се наритаха за реми и 17 картона

Барселона и Еспаньол направиха 1:1 в каталунско дерби от 15-ия кръг на Ла Лига. Мачът ще се запомни заради рефера Антонио Матеу Лаос. Съдията показа 15 жълти картона и 2 червени картона на футболисти на терена. Той също така предупреди официално треньора на Барса Шави и крилото Рафиня, които бяха на резервната скамейка.

Барселона игра с 10 човека от 78-ата минута, когато беше изгонен Жорди Алба. Три по-късно и Еспаньол остана с човек по-малко след червен картон за Винисиус Соуса. Синьо-белите можеха да завършат двубоя и с девет души, но Лаос прегледа с ВАР нарушение на Леандро Кабрера и отмени червения картон, който беше дал на уругваеца.

Иначе Маркос Алонсо даде аванс на Барселона още в седмата минут. Хоселу обаче изравни от дузпа в 73-ата.

С точката Барса си върна първото място в класирането, макар и само заради по-добра голова разлика. Тимът на Шави има 38 точки, колкото и Реал Мадрид, който снощи победи с 2:0 Валядолид. И двата гола за Кралския клуб вкара Карим Бензема в последните седем минути.