Барселона би Севиля, но Меси се контузи

Барселона - Севиля, Меси

Барселона сложи край на серията си от четири поредни мача без победа, като надви Севиля с 4:2. След успеха в сблъсъка на върха каталунците излязоха първи в класирането, като изместиха оттам Алавес. Успехът обаче дойде на доста висока цена. Лионел Меси получи контузия в лакътя и е под сериозна въпросителна за Ел Класико. Дербито с Реал, който по-рано днес отново падна, е след седмица.

Барса - Севиля, Меси

Меси блести до травмата

Иначе ажентинецът бе в основата на двата гола през първото полувреме. Той изведе Филипе Коутиньо, който откри във втората минута, а 10 по-късно вкара за 2:0. След това обаче се приземи лошо върху дясната си ръка и след осемминутни неуспешни усилия да продължи, бе сменен. Иначе за гола и асистенцията Меси се нуждаеше от едва 12 докосвания до топката.

Четири гола в последния половин час

В 63-а минута Луис Суарес вкара за 3:0 от дузпа и изглеждаше така, сякаш всичко свърши. Десет минути преди края Сарабия обаче намали на 3:1 и върна интригата. Андалусците натиснаха и Тер Стеген на два пъти спаси чисти голове. Две минути преди края Ракитич направи 4:1, а в добавеното време Луис Муриел вкара за 4:2