Барселона - Виляреал
Шампионският шпалир за Барса

Барселона разнищи Виляреал, Севиля надви Реал Мадрид

Барселона разгроми с 5:1 Виляреал в отложен мач от 34-ия кръг. Това бе 29-а победа за играчите на Ернесто Валверде през кампанията, като тимът продължава да е непобеден два кръга преди края сезона. В друг мач игран вчера Севиля надви Реал Мадрид с 3:2. Така андалусийци се върнаха на седма позиция в класирането, на три точки зад Виляреал.

Пет различна шампиона за Барселона – футбол, баскетбол, хандбал, футзал и хокей

Много силен мач на Ноу Камп изигра лятната покупка на каталунците Усман Дембеле, който се отличи с два гола, а освен това през целия двубой тормозеше отбраната на гостите. Барса откри резултата в 11-ата минута именно след страхотен индивидуален пробив на френското крило. Дембеле напредна по десния фланг и с мощен шут затрудни максимално стража на Виляреал, който изби неумело. Топката попадна във Филипе Коутиньо, който от няколко метра не сбърка за 1:0. Само четири минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Магическо подаване на Андрес Иниеста към Лука Дин разсече отбраната, френският бранител намери оставения напълно непокрит Паулиньо, който на празна врата вкара за 2:0. Барса вкара трети гол в края на полувремето. След ново изключително подаване на Иниеста, Меси се озова сам срещу Серхио Асенхо и с много елегантен удар го преодоля за 3:0.

Шоуто на Дембеле продължава

В началото на второто полувреме Виляреал върна един гол, след като удар на Форналс се отклони в тялото на Никола Сансон и влезе във вратата на Силесен. Домакините отвърнаха с два гола на Дембеле в края. Френският национал реализира за първи път в 87-ата минута, засичайки подаване на Иван Ракитич. В 92-ата бившият футболист на Борусия Дортмунд оформи крайното 5:1 след страхотен индивидуален рейд.

Севиля - Реал Мадрид
Серхио Рамос бе в центъра на много неща на „Санчес Писхуан“
Кошмарът на Серхио Рамос

Двубоят на „Санчес Писхуан“ бе истински кошмар за капитана на Кралския клуб Серхио Рамос. Бившият играч на Севиля пропусна дузпа и си отбеляза автогол в 84-ата минута. Това е втори автогол в кариерата му – и двата са срещу андалусийците. Преди това Висам Бен Йедер (26‘) и Мигел Лаюн (45‘) дадоха комфортен аванс на домакините. В 87-ата минута Борха Майорал върна едно попадение за белите. В добавеното време Серхио Рамос получи втори шанс да вкара от бялата точка и този път на сбърка.