Барса разгроми Жирона, Меси оглави още една класация

Барса, Жирона, Луис Суарес
Луис Суарес бележи във вратата на Боно

Барселона постигна 20-а си победа от началото на сезона. В среща от 25-ия кръг лидерът в Примера се наложи с разгромното 6:1 над Жирона. С хеттрик се отличи уругвайският нападател на Барса Луис Суарес (5‘, 44‘, 76‘), а два гола реализира Лионел Меси. Аржентинецът записа и асистенция за първия гол на Суарес, с което се изкачи еднолично на лидерската позиция в класацията за играча с най-много голови подавания в Ла Лига – 148.

Иначе началото на срещата бе шокиращо – Барса получи гол още в 3-ата минута. Грешка на Самуел Умтити позволи на Порту да открие резултата в полза на Жирона. Радостта на гостите обаче трая само минута – Луис Суарес изравни след пас на Меси. В 30-ата минута именно десетката на Барса изведе своя тим напред – 2:1. Шест минути по-късно Меси вкара и втория си гол в мача след точно изпълнение на пряк свободен удар.

В 44-ата минута домакините напълно съкрушиха своя съперник с четвърто попадение. Меси тръгна от центъра, напредна дълбоко в половината на Жирона, след което подаде наляво към Филипе Коутиньо, който пък от своя страна пусна успореден пас към останалия непокрит Луис Суарес. От чиста позиция уругвайският стрелец не сбърка за 4:1.

Барса не спря след почивката

След почивката доминацията на Барселона продължи и логично играчите на Ернесто Валверде вкараха още голове. В 66-ата минута Филипе Коутиньо ознаменува силната си игра в мача с невероятно попадение. Рекордната покупка на каталунците се разписа с изключителен удар от границата на наказателното поле. Десет минути по-късно Луис Суарес оформи своя хеттрик след асистенция на Усман Дембеле за крайното 6:1.

В класирането каталунците водят с 65 точки, на десет пред Атлетико Мадрид, който обаче е с мач по-малко. Шампионът Реал е трети с 51 точки, след като вчера победи с 4:0 Алавес.