Барселона
Алеиш Видал от Барселона пази топката от Рубен Собрино от Алавес

Барса разби Алавес във Витория, показа какво чака баските на финала

Барселона победи с 6:0 като гост Алавес в мач от 22-ия кръг на испанското първенство. Така „каталунците“ временно се изкачиха на първа позиция в класирането, като лидерът Реал играе по-късно днес, а освен това има два мача по-малко.

Двата отбора ще се изправят един срещу друг във финала за Купата на Краля по-късно през сезона.

Луис Суарес откри резултата в 37-ата минута след асистенция на Алеиш Видал, а три минути по-късно Неймар удвои след грешка на вратаря на домакините Пачеко и защитника Вигарай. Лео Меси бе точен в 59-ата като се възползва от нова грешка на Вигарай, а в 63-ата минута Руано си отбеляза автогол. Две минути по-късно се разписа и Иван Ракитич с удар от около десетина метра. В 67-ата минута уругваецът Суарес вкара втория си гол в мача. Нападателят бе точен при добваката след спасяване на вратаря Пачеко, предизвикано от изстрел на Неймар.