Барса пак не спечели, слезе от върха – ВИДЕО

Барселона продължи лошата си серия и срещу Валенсия. Шампионът направи 1:1 на „Местая“ и така вече четвърти мач в Испания няма победа. Заради тази серия Барса сдаде и първото място в класирането на Примера.

Валенсия откри резултата още във втората минута. Автор на попадението бе защитникът Езекиел Гарай, който се възползва от грешка на Жерар Пике.

Каталунците отговориха с гол на Лионел Меси в 23-ата минута. Той изравни с прекрасен изстрел с левия крак от дъгата пред наказателното поле. Това бе 22-и гол за аржентинеца срещу този съперник. Меси има и 10 асистенции срещу екипо че – това е любимият му съперник в Примера.

Валенсия - Барса
Дани Парехо спира Фелипе Коутиньо

Гостите имаха 75% владеене на топката, но успяха да отправят едва пет удара във вратата. Меси бе най-близо до втори гол, но Нето спаси.

За Валенсия това бе шесто равенство в осемте кръга до момента.

Барса чака Севиля в сблъсък на върха

След паузата съперник на отбора на Ернесто Валверде е Севиля. Андалусците излязоха първи в класирането, с точка повече от Барселона. Те имат 16, каталунците – 15. Севиля се изкачи на върха след 2:1 над Селта