Барса обърна Реал Сосиедад за четвъртата си победа – ВИДЕО

Барса продължи победната си серия от началото на сезона след обрат срещу Реал Сосиедад. Каталунците спечелиха с 2:1 и записаха четвърта поредна победа. Това бе първи двубой на обновения „Аноета“ след реконструкцията му.

Гостуването в Сан Себастиан обаче бе доста сложно за състава на Ернесто Валверде. Баските поведоха още в 12-ата минута след красиво изпълнение на Ариц Елустондо. Той засече топката от воле, след като преди това Ектор Морено я отклони след центриране. Барса имаше възможност да изравни в края на първото полувреме. Съдията обаче прецени, че няма дузпа, въпреки претенциите на гостите.

Ключовите смени на Барса

След почивката Валверде направи две промени и те се оказаха ключови. Коутиньо се включи вместо Семедо, а Бускетс – вместо Рафиня. Каталунците подобриха осезаемо играта си и само за три минути направиха обрат. Първо Луис Суарес изравни в 63-а минута, а после Усман Дембеле направи 1:2. И двете попадения дойдоха след ъглови удари, като и за двете вина имаше вратарят Руйи.

Реал Сосиедад обаче също имаше своите шансове. Тер Стеген спаси удари на Тео Ернандес и Хуанми, а пък Оярсабал стреля над гредата. В самия край домакините изпуснаха още едно положение – Хуанми не уцели вратата отблизо.

Атлетико - Ейбар
Борха Гарсес (вляво) донесе точката на Атлетико

Тийнейджър спаси Атлетико Мадрид

По-рано през деня Атлетико Мадрид издрапа само до 1:1 срещу Ейбар. Гостите поведоха три минути преди края чрез Енрих. Дюшекчиите изравниха с четвъртата минута на добавеното време чрез дебютанта Борха Гарсес. 19-годишният тийнеджър влезе в игра през второто полувреме.