Атлетико - Барса

Барса надви Атлетико с късен гол на Меси – ВИДЕО

Барселона се наложи над Атлетико Мадрид с 1:0 с гол Лионел Меси в сблъсъка на върха в Ла Лига. Аржентинският ас на Барса се разписа в 86-ата минута на мача. 64 200 зрители на „Уанда Метрополитано“ станаха свидетели на първата победа на каталунците тук. Предишните два мача на този стадион бяха завършили 1:1. Атлетико обаче няма успех срещу този съперник от февруари 2010-а – вече 19 срещи.

Домакините имаха шанс в началото – след рикошет в крак на защитник, топката се отби в гредата. После Тер Стеген направи отлично спасяване след шут на Армосо, за да запази резултата 0:0. Първият шанс за гостите се откри пред Ракитич. Неговият шут обаче бе спасен от Облак. После два корнера доведеха до ново отлично спасяване на Тер Стеген – този път след шут на Мората – и удар в гредатата на Пике.

След почивката завърналият се в Мадрид Гризман имаше шанс, но прати топката над гредата. Сержи Роберто след това изчисти от голлинията. А после Барса стигна до победния гол. Меси бе точен от границата на наказателното поле след двойно подаване с Луис Суарес. Това бе 11-о попадение за него в последните 10 мача. И 30-и гол в неговата кариера срещу Атлетико Мадрид.

С успеха тимът на Ернесто Валверде се върна на първото място в класирането с 31 точки. Толкова има и Реал Мадрид. Атлетико е на шеста позиция с 25 точки.