Велико! Барса премина в друго измерение след исторически обрат (ВИДЕО+СНИМКИ)

Барселона записа един от най-великите обрати в историята на европейските турнири!

„Каталунците“ спечелиха с  невероятното 6:1 осминафиналния реванш срещу Пари Сен Жермен и с общ резултат 6:5 продължават напред. Тимът на Луис Енрике претърпя поражение с 0:4 в първата среща на „Парк де Пренс“ и задачата му изглеждаше непосилна.

Барса поведе с 3:0, след като Луис Суарес вкара още в 3-та минута, Левин Курзава си отбеляза автогол в 40-та минута, а Меси вкара третия гол в 50-та минута от дузпа. Гол на Едисон Кавани, върна надеждите на парижани. До 87-ата минута Барселона се нуждаеше от три гола и изгледаше, че френският тим ще продължи. Но Неймар, Меси отново от дузпа и Серджи Роберто в петата минута на продълженията донесоха епичния успех на Барса.

Барселона поведе още в 3-та минута, когато Лионел Меси подаде към Луис Суарес, който изпревари Кевин Трап и с глава изпрати топката във вратата на Пари Сен Жермен. Гостите имаха претенции за дузпа в 10-та минута, когато Юлиан Дракслер направи пробив и се опита да центрира в наказателното поле на Барселона, топката срещна ръката на Хавиер Масчерано и излезе в корнер. Съдията Денис Айтекин бе категоричен, че няма основание да свири дузпа и прецени, че играта на аржентинския футболист е без умисъл.

Андрес Иниеста отправи далечен удар в 27-та минута, но топката премина над напречната греда на вратата на Трап. Лукас Моура отправи хубав удар от дистанция в 31-та минута, но право в ръцете на Тер Стеген. Лионел Меси взаимодейства отлично с Луис Суарес в 35-та минута, след което уругваецът стреля, но Трап спаси.

Барселона удвои своята преднина в 40-та минута, когато Андрес Иниеста се пребори с Маркиньос за топката в наказателното поле на парижани, след което Левин Курзава си отбеляза автогол.

Още в началото на втората част Барса получи право да изпълни дузпа, която в 50-ата минута бе превърната от Лионел Меси в гол. Дузпата обаче, бе меко казано дискусионна. Антони Муние се подхлъзна и падна, а после на тревата се строполи и Неймар. Муние обаче не направи нищо нередно в тази ситуация. Въпреки това, след консултация с асистентите си реферът Дениз Айтекин посочи бялата точка.

Дванайсет минути по-късно Кавани почти прати своя отбор напред, разписвайки се при бърза атака на своя отбор.

В следващите минути до края настъпи драмата за гостите, а Барса влезе в историята. Инфарктни голове за Барселона в 88-ата, 90-ата и 95-ата минути, като Неймар вкара две попадения – от свободен удар и дузпа отсъдена за нарушение срещу Луис Суарес, а в последните възможни секунди от сблъсъка Серджи Роберто оформи крайното 6:1, като получи пас зад защитата на гостите.