Лестър - Астън Вила

Барнс и Варди вкараха по два при 4:0 за Лестър над Вила

Лестър Сити разгроми Астън Вила с 4:0 в двубой от 29-и кръг на Висшата лига. Така лисиците записаха втори успех над местния съперник този сезон. Сините спечелиха с 4:1 първия мач в Бирмингам. Лестър за първи път от сезон 1967/1968 успява да вкара на два пъти 4 или повече гола в един шампионат на един отбор. Тогава лисиците победиха Саутхемптън с 5:1 и 4:1.

Харви Барнс даде преднина на сините в 40-ата минута, а в 63-ата Джейми Варди бе точен от дузпа. Предишният му гол бе на 21 декември срещу Манчестър Сити. Отново Варди покачи на 3:0 в 79-ата минута, а в 85-ата Барнс оформи крайния резултат.

Попаденията сложиха край на головата суша на тима. Отборът на Брендън Роджърс имаше само две победи в последните осем срещи. И едва две точки в четири кръга.

Лестър заема трето място в класирането с 53 точки, а Астън Вила е в зоната на изпадащите. Вила е на 19-о място с 25 точки – две под чертата.