Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона се изкачи на второто място

Барселона победи Севиля с 1:0 и се изкачи на второ място в Ла Лига. Голът вкара Педри 18 минути преди края. С трите точки каталунците се изравниха със Севиля, но те имат по-добра голова разлика. И двата тима са с по 57 точки, колкото има и Атлетико Мадрид. Барса обаче е с имач по-малко. Лидер с 69 точки е Реал Мадрид, а до края има осем кръга.

Тимът на Шави записа шеста поредна победа и в трети мач не допусна гол. От 20 февруари, когато започна тази серия, Барселона е получил само две попадения във вратата си, а е вкарал 19. Каталунците вече 16 мача нямат загуба. Севиля пък падна след 15 срещи без поражение.

„Представянето ме радва, но това не ни носи нищо. Все още не сме спечелили никакъв трофей, така че няма как да се възгордеем. Трябва да работим още, да продължим по този начин. Ако бяхме вкарали гол по-рано, можеше да спечелим и по-изразително, но Севиля е най-добрият отбор в защита в това първенство“, каза Шави.

Жерар Пике удари греда за Барса. Той обаче имаше късмет, че не беше изгонен в края за нарушение срещу Хесус Корона. Севиля пък имаше претенции за дузпа през първото полувреме.