Барселона, Шампионска лига жени

Барселона разби Челси с 4:0 във финала на Шампионската лига – ВИДЕО

Женският отбор на Барселона спечели Шампионската лига за първи път в историята си, след като разби Челси с 4:0 във финала. Мачът в Гьотеборг, Швеция, беше наблюдаван от собственика на сините Роман Абрамович. Барселона стана първият отбор в историята, който е печелил Шампионската лига и при мъжете, и при жените. И сложи край на серията от пет поредни титли на Лион в турнира.

Двубоят започна отлично за испанския тим – той поведе в резултата след само 33 секунди игра. Изчистване рикошира в Мелани Лойполц и влетя в мрежата. Челси изпусна две положения и беше наказан в 14-та минута. Лойполц направи дузпа, реализирана от Алексия за 2:0.

До почивката преднина на Барса вече бе 4:0 след попадения на Айтана Бонмати и Каролин Хенсен. През второто полувреме Челси игра по-стабилно, но не успя да стигне дори до почетен гол. А попадение на Асисат Ошоала за Барса беше отменено заради засада.

Финалът е първи за сините в турнира и втори за испанките. Те загубиха първия си – срещу Лион преди две години – по подобен начин. Тогава Лион поведе с 3:0 за 20 минути и спечели с 4:1. Челси е едва вторият ангийски тим, стигнал до битка за трофея. Първият беше Арсенал през 2007-а.

И Барселона, и Челси взеха титлите този сезон в първенствата си. Барса дори спечели всичките си 26 мача, като вкара 128 гола в процеса.