Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона взе първа победа като гост

Барселона записа първа победа като гост през сезона в Ла Лига. Каталунците победиха Виляреал с 3:1 с два късни гола. Успехът е и втори пореден в Испания за тима с Шави Ернандес начело. Допреди този успех Барса имаше три равенства и две загуби в пет визити.

Първото полувреме във Виляреал завърши без голове, макар и двата тима да имаха възможности фа се разпишат. В 48-ата минута Френки Де Йонг вкара за 0:1. Първоначално голът му беше отменен заради засада, но ВАР показа, че е редовен. Виляреал натисна и заслужено изравни в 76-ата минута. Тогава се разписа Самуел Чукувузе.

В 88-ата минута Мемфис Депай отново изведе Барселона напред. Той се възползва от грешка на защитата на домакините. Депай се разписа в четвърти пореден мач в Ла Лига. Филипе Коутиньо вкара от дузпа в продължението за 1:3. Попадението е второ за него през сезона.

„Това са три златни точки, но понякога трябва да имаш и късмет. Виляреал не заслужаваше да загуби“, коментира Шави.