Барселона измъкна пета поредна победа – СНИМКИ

Хетафе - Барселона

Барселона спечели първия си мач през 2019-а, като измъкна 2:1 във визита на Хетафе в 18-ия кръг в Примера. Така каталунците взеха пета поредна победа.

Головете за шампиона вкараха Лионел Меси и Луис Суарес, а за Хетафе – Хайме Мата. И трите попадения паднаха през първата част. С успеха Барса вече има 40 точки и поведе с пет на върха. Каталунците се възползваха от равенството 1:1 между третия и втория Севиля и Атлетико Мадрид по-рано днес. Петият Реал Мадрид също стъпи накриво и загуби у дома от Реал Сосиедад.

Меси вкарва за 0:1

През първата част на „Колисеум Алфонсо Перес“ гостите доминираха и владееха топката в 80% от времето. Те откриха в 20-ата минута, главно заради съобразителността на Меси. Аржентинецът стигна до рикоширала топка, излъга вратаря и от малък ъгъл реализира за 0:1. Това бе 16-и гол за него в също толкова мачове.

Волето на Суарес за 0:2

Барса удвои аванса си в 39-а минута. След центриране на Меси топката беше избита към границата на наказателното поле. Суарес я посрещна от воле и не остави шансове на Давид Сория – 0:2. За уругваеца това беше 12-о попадение, с което той излезе на второ място при реализаторите зад Меси.

Надеждата на Хетафе – голът на Хайме Мата

Две минути преди паузата обаче Хетафе успя да вкара гол и да върне интригата. Антунес центрира отляво, Анхел свали към Хайме Мата, който без проблеми реализира за 1:2. Това бе и единственият точен удар, който домакините отправиха към вратата на Тер Стеген през първата част.

Пропуски и за два отбора

След почивката ситуацията не се промени. Барселона държеше топката, а Хетафе дебнеше за грешки. Шанс за домакините се откри още в началото на второто полувреме. Тогава централният защитник Кабрера засече центриране от корнер, но Тер Стеген изби.

Тер Стеген спасява удара на Кабрера

До края на двубоя Меси изпусна два шанса да сложи точка на спора. Първо той не успя да преодолее Сория лице в лице. В 83-ата минута вратарят пък изби негов изстрел от около 20 метра.