Гави, Барселона
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Барселона пак се подхлъзна, изгониха Куман

Барселона записа нов неуспешен резултат в Ла Лига – 0:0 в гостуването на Кадис. Това беше втори пореден двубой, в който каталунците не спечелиха. През уикенда те направиха 1:1 с Гранада. Ремито остави Барса на седем точки от лидера Реал Мадрид.

Равенството със сигурност ще увеличи напрежението върху треньора Роналд Куман. Според редица медии той е във война с президента Жоан Лапорта. Според БиБиСи дори е само въпрос на време Куман да бъде уволнен.

Вчера нидерландецът беше изгонен в заключителните минути заради протест. Той недоволстваше от това, че на терена има две топки, а реферът не спира играта. Барселона завърши и с човек по-малко – Франки де Йонг получи втори жълт картон в 65-ата минута. Каталунците имаха превес в началото, но Кадис игра по-силно след почивката. Домакините отправиха и цели 13 удара към вратата на каталунците, повечето от тях след червения картон.

Барса е без четирима нападатели заради травми. Поради тази причина 17-годишният халф Гави беше титуляр, а в атака игра и 18-годишният Юсуф Демир. Гави е на 17 години и 49 дни, което го прави вторият най-млад титуляр след Ансу Фати.