Гранада - Барселона

Барселона отнесе Гранада, Меси вкара два гола

Барселона победи Гранада с 4:0 като гост и записа осми пореден мач без загуба. Каталунците вече имат 34 точки – само две по-малко от Реал и четири по-малко от лидера Атлетико Мадрид. Атлетико обаче има три мача по-малко.

Барса имаше тотален контрол върху сблъсъка с Гранада. През първото полувреме каталунците владееха топката в 66% от времето, през второто – в 71%. Успехът дойде и като подарък в мач номер 600 на Серхио Бускетс за клуба. Той се нуждае от още 167 срещи, за да изпревари Шави.

Антоан Гризман откри в 12-ата минута. Роберто Солдадо отклони пас в посоката на французина и той се сбърка – 0:1. След половин час игра Меси дублира аванса на Барселона. Той получи пас от Гризман и завъртя топката в горния десен ъгъл. Това беше десетият му гол за сезона в Ла Лига. И 14-и пореден сезон с поне 10 попадения в елита. Единственият друг футболист с подобно постижение в Европа е Кристиано Роналдо.

В 43-ата минута Меси направи 0:3. Той вкара директно от пряк свободен удар, стреляйки покрай стената. Това беше шести гол за него в пет мача, като четири от тях са в последните два.

Четвъртият гол падна в 63-ата минута. Дембеле изведе Гризман, той овладя с левия крак и с десния вкара за 0:4. Французинът не беше вкарал два гола за Барселона в един мач от дебюта си през август 2019-а.

В края Гранада остана и с човек по-малко. Хесус Вайехо беше изгонен за нарушение срещу Мартин Брайтвайт.