Барселона - Алавес

Барселона отнесе Алавес с 5:1 – ВИДЕО

Барселона записа седми пореден успех в Ла Лига, след като разби Алавес с 5:1 в 22-я кръг на шампионата. Лионел Меси изигра мач номер 505 за клуба в елита и изравни рекорда на Шави.

Каталунците контролираха напълно събитията на „Ноу Камп“ и поведоха в резултата в 29-та минута с гол на Тринкао. Той се разписа в първия си мач като титуляр. Асистенцията беше на Илаикс Мориба – също в първия му мач като титуляр. Лионел Меси удвои в продължението на първата част – 2:0. В 57-та минута Луис Риоха върна надеждите на гостите. Той вкара за втори път срещу Барса този сезон.

В заключителните 15 минути тимът на Роналд Куман стигна до нови три попадения. Тринкао и Меси вкараха за втори път за 4:1. Меси пак се разписа с удар извън наказателното поле. Той вече има четири гола срещу Алавес с удари от далечно разстояние в последните 4 сезона. В края Жуниор Фирпо оформи крайното 5:1.

Освен това попадения на аржентинеца и на Тринако бяха отменени заради засади.

След този успех Барселона отново се изравни с големия си съперник Реал Мадрид на второто място в класирането. И двата тима имат по 46 точки, осем по-малко от лидера Атлетико Мадрид. Дюшекчиите освен това са изиграли мач по-малко.