Мемфис Депай. Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона обърна Елче с голове на резерви

Барселона измъкна трудна победа с 2:1 във визитата си на Елче. Така тимът на Шави продължава серията си без загуба, която започна на девети декември. Благодарение на успеха каталунците се доближиха на седем точки от третия в Ла Лига Севиля. Освен това Барса има и мач по-малко. Лидер с 63 точки е Реал Мадрид.

Победата срещу Елче обаче дойде с доста усилия. Домакините поведоха в края на първото полувреме чрез Фидел. На почивката Шави пусна в игра Феран Торес и в 60-ата минута той се разписа за 1:1. Това е третото му попадение за Барселона и първо в Ла Лига след трансфера от Манчестър Сити. След това Феран Торес имаше още две възможности да вкара гол, но вратарят Едгар Бадиа спаси.

Друга резерва – Мемфис Депай – обаче спечели дузпа и я вкара за 1:2. Това се случи в 84-ата минута. Депай влезе на мястото на Пиер-Емерик Обамеянг, който се беше разписал в предишните четири срещу в Ла Лига.