Барса - Челси, Меси
Меси триумфира, Челси е на колене

Барселона не остави шанс на Челси и спечели с 3:0

Барселона спечели с 3:0 срещу Челси и стигна четвъртфиналите на Шампионската лига. Два гола за каталунците вкара Лионел Меси, а между попаденията на аржентинеца се разписа Дембеле. Сините, също както в Лондон в първия мач (1:1), пак удариха две греди.

Рекорд за Меси

Меси откри резултата още в третата минута, като от малък ъгъл прокара топката между краката на Куртоа. Това бе най-бързият гол в кариерата му – още в 128-а секунда. Меси асистира за втория гол. Фабрегас сбърка в средата на терена, Меси изведе Усман Дембеле и той покачи на 2:0. В края на първата част Маркос Алонсо уцели гредата от пряк свободен удар.

Още грешки и голове

Челси натисна сериозно след почивката, но не стигна до гол. Сините претендираха и за дузпа, когато Жерар Пике задържа Алонсо в наказателното поле, но съдията Дамир Скомина не я отсъди. Вместо това грешка на Аспиликуета позволи на Меси да се разпише отново. Това бе гол номер 100 за него в Шампионската лига. В края пък Антонио Рюдигер бе близо до гол, но ударът му срещна гредата.

Жребият е в петък

Осемте отбора, които се класираха за четвъртфиналите са: шампионът Реал Мадрид, Байерн, Барселона, Ливърпул, Манчестър Сити, Рома, Севиля и Ювентус. Жребият е в петък от 13:00 часа българско време.