Алавес - Барселона

Барселона с най-лош старт от 18 години – ВИДЕО

Барселона записа четвърти пореден мач без победа в Ла Лига. Това стана факт след 1:1 с Алавес в осмия кръг на първенството. Това е най-лошият старт на сезон за каталунците от 18 години насам. Предишният беше през 2002-а, когато тимът беше воден от Луис ван Хаал.

Тимът на Роналд Куман е със скромните 8 точки и е на 12-о място в класирането. Лидерът Реал Мадрид вече има 8 точки повече.

Алавес откри резултата в 31-ата минута с гол на Луис Риоха. Той се възползваот грешка на Нето, предизвикана от силен пас назад на Пике. Риоха открадна топката от вратаря и я прати в мрежата за първото си попадение за Алавес. Барселона изравни с точен изстрел на Антоан Гризман в 64-ата минута. Минута по-рано Хота беше изгонен за втори жълт картон.

Меси имаше шанс да вкара за 1:2, но Фернандо Пачеко спаси по великолепен начин. Той също така попречи на Ансу Фати да отпразнува с гол 18-ия си рожден ден. И извади изстрели на Пянич и Дест. Друго попадение на Гризман пък беше отменено.