Интер - Барселона

Барселона изхвърли Интер, Дортмунд продължава

Интер отстъпи на Барселона с 1:2 в последен двубой от група F на Шампионската лига и отпадна от надпреварата. В елиминациите, заедно с Барса, продължава Борусия Дортмунд.

Нерадзурите се нуждаеха от пълен успех срещу каталунците, за да продължат напред. Мачът на „Сан Сиро“ започна с очакван домакински натиск и Ромелу Лукаку реализира за 1:0. Голът обаче бе правилно отменен заради засада. От своя страна гостите, които бяха без голяма част от титулярите си, включително Лионел Меси, Тер Стеген и Жерар Пике, рядко опитваха да застрашат вратата на Самир Ханданович.

Въпреки това Карлес Перес отправи опасен шут, отразен от словенския страж. Лукаку пропусна сам срещу Нето, а в 23-та минута Барса, противно на логиката, поведе. Годин сбърка след пас Гризман и топката попадна в Перес, който вкара за 0:1. В края на първата част обаче играчите на Антонио Конте възстановиха равенството. Лукаку след лек рикошет преодоля Нето за 1:1.

Втората част започна по-предпазливо и за двата тима. Първо Гризман имаше шанс, а после Лукаку изпусна очи в очи с Нето. После той дори го преодоля, но не успя да отправи удар. Барселона изпусна 2-3 добри ситуации за контраатака, но малко след влизането си в игра младата сензация на каталунците Ансу Фати реализира след страхотен изстрел с левия крак. Така той стана най-младият футболист, отбелязал гол в историята на Шампионска лига. Фати е едва на 17 години.

До края Интер не успя да отвърне и така се прости с шансовете си за класиране напред.

Борусия Дортмунд трепери за 2:1 над Славия

В другия мач от групата Борусия Дортмунд си свърши работата. Жълто-черните победиха трудно Славия Прага на „Сигнал Идуна Парк“ с 2:1. Джейдън Санчо вкара гол и подаде за този на Юлиан Брандт. Домакините обаче трябваше да треперят до последно след изгонването на Юлиан Вайгл в 77-та минута. Те обаче удържаха.

Така Барселона завърши първа в групата. Втори остана Борусия Дортмунд, а към Лига Европа потегли Интер.