Барселона - Манчестър Сити
Снимка: twitter.com/FCBarcelona

Барселона и Сити направиха 3:3 в шоу – ВИДЕО

Барселона и Манчестър Сити направиха 3:3 в благотворителен мач, игран на „Камп Ноу“. Събраните средства ще са за проучвания за намиране на лечение срещу амбиотрофичната латерална склероза. На „Камп Ноу“ имаше над 90 000 души.

Головете за домакините вкараха Пиер-Емерик Обамеянг, Френки де Йонг и Мемфис Депай. За Сити се разписаха Хулиан Алварес, Кол Палмър и Рияд Марез.

Тимът на Хосеп Гуардиола откри чрез Алварес в 21-ата минута. Той се възползва от грешка на вратаря на Барселона Иняки Пеня. Авансът на Сити издържа осем минути. Рафиня центрира от пряк свободен удар и Обамеянг изравни с прекрасен удар от воле.

Каталунците поведоха с 2:1 малко след почивката. Гави намери Депай, който пусна за Де Йонг – 2:1. Само три минути по-късно стана 2:2. Жоао Кансело проби по крилото и пусна за Палмър, който не пропусна.

В 79-ата минута Барселона отново поведе в резултата. Сержи Роберто асистира на Депай, който отблизо прати топката в мрежата. В седмата минута на добавеното време беше отсъдена дузпа, от която Рияд Марез изравни.