Барселона - Реал Сосиедад

Барселона е на финал за Суперкупата след 5 пропуснати дузпи

Барселона се класира за финала на Суперкупата на Испания след инфарктна победа над Реал Сосиедад. Каталунците изстрадаха успеха след изпълнение на дузпи.

Двубоят с баските се игра в Кордова, финалът ще е в неделя в Севиля. Във втория полуфинал по-късно днес играят Реал Мадрид и Атлетик Билбао.

Барселона стартира без Лео Меси, който е с лека контузия след мача с Гранада. Първото полувреме започна с натиск на баските. Александър Исак и Кристиан Порту създадоха сериозни опасности пред вратата на Тер Стеген. Каталунците излязоха взеха нещата в свои ръце в последните десетина минути. И в 39-ата вкараха за 1:0. Брайтуейт подаде на Гризман, той центрира и Френки де Йонг вкара за 1:0.

Минути след паузата голмайсторът отклони топката с ръка – дузпа в полза на Реал Сосиедад. Микел Оярсабал я реализира за 1:1 в 51-ата минута. До края на мача и двата тима предпочетоха да не рискуват и не се стигна до нов гол.

Така се стигна до продължения. В тях Аднан Янузай имаше два отлични шанса. Първо той удари греда, а после Тер Стеген изби с върха на пръстите си изпълнен от него пряк свободен удар. Попадения обаче нямаше и се стигна до дузпи.

Първата дузпа беше спасена от Тер Стеген, после последваха пропуски на Де Йонг и Оярсабал. За Барселона отбелязаха Дембеле и Пянич, а за Реал Сосиедад вкара Мерино, а Вилиан Жозе изпусна. Гризман също сбърка, Янузай изравни, но Рики Пуч сложи точка на спора – каталунците спечелиха с 3:2 след дузпите.