Барселона се наложи като гост над Осасуна с 2:0 в 26-и кръг на Ла Лига. Така каталунците се доближиха на две точки от лидера Атлетико Мадрид. Атлетико играе по-късно днес с Реал Мадрид.
Каталунците стигнаха до важния успех в Памплона с по едно попадение в двете полувремена. Жорди Алба откри резултата след половин час игра и подаване на Лионел Меси. След паузата аржентинската звезда асистира и за гола на 18-годишния Илаикс Мориба. Попадението е първо за Мориба за клуба. Той стана петият най-млад голмайстор за Барселона в Ла Лига.
Осасуна, който е на 11 позиция зад Барса, също имаше шансове. Тер Стеген обаче спаси ударите на Кике Барха и Рубен Гарсия.
Така тимът на Роналд Куман събра 56 точки. Атлетико Мадрид има 58 и два мача по-малко. Реал Мадрид е трети с 53 точки.