Барселона
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона би Майорка въпреки 17 отсъстващи

Барселона победи Майорка с 1:0 в първия си мач за 2022 година. Каталунците спечелиха след гол на Люк де Йонг с глава в 44-ата минута. Той се разписа едва за втори път за тима, като предишният беше на 26 септември.

Преди срещата треньорът Шави се оплака от липсата на 17 играчи. Сред тях бяха Дани Алвеш, Гави, Жорди Алба, Сержиньо Дест, Усман Дембеле и Коутиньо. Средата възраст на тима му беше 24 години и 201 дни. Дебют за клуба пък записаха младоците Алваро Санс и Естанис. „Това са златни три точки. Това е победа за отбор, който игра като семейство. Казах, че мачът трябва да се отложи, защото виждах какви трудности имаме. Затова сега съм много горд с отбора. Победата ни доближава до първата ни цел – място в Шампионската лига. Имахме 17 отсъстващи играчи по различни причини и затова тази победа е историческа“, каза Шави.

Всъщност Барселона доминираше и освен гола, Де Йонг удари две греди. Майорка натисна в края в опит да изравни. Дани Родригес обаче не уцели вратата, а Тер Стеген спаси удар на Жауме Коста. Победата позволи на каталунците да се изкачат до петото място в класирането с 31 точки. Четвъртият – Атлетико Мадрид има 32 точки, третият Бетис е с 33, след като вчера падна от Селта.

Преди двубоя в Майорка на терена се появи Самуел Ето’о. Причината е, че край стадиона беше открит негов стенопис. Той стана звезда именно в Майорка, след което премина в Барселона. Сега Ето’о е президент на футболната федерация на Камерун.