Барселона - Селта
Снимка: twitter.com/fcbarcelona

Барселона би Селта, Араухо откаран в болница

Барселона победи Селта с 3:1 и почти си осигури второто място в Ла Лига. Тимът има 72 точки – седем повече от третия Севиля. До края има два кръга, но Севиля има мач по-малко.

Защитникът на Барса Роналд Араухо обаче се озова в болница с комоцио. Той удари главата си в тази на съотборника си Гави след около час игра. Араухо получаваше дълго време помощ на терена, след което беше качен на линейка. „Докторът каза, че е в съзнание и вън от опасност“, обясни треньорът Шави.

Иначе Мемфис Депай откри за Барселона в 30-ата минута. После Пиер-Емерик Обамеянг добави още две попадения за 3:0. Той се разписа в 41-а и 48-а минути.

Яго Аспас върна един гол за Селта в 50-ата минута. После Мурийо беше изгонен и остави гостите с човек по-малко. След това се стигна до инцидента с Гави и Араухо.